Dental Kaplama

70+ Google Değerlendirmesi

Dental Kaplama Nedir?

Birçok insanın dişlerinde küçük kusurları vardır, bunlar minik çatlaklardan küçük çiplere kadar değişir. Kaplama bu sorunları kolayca düzeltebilir, problemli bir dişi tamamen doğal bir görünüm ve hisle mükemmel hale getirebilir.

Kaplama, çok güçlü bir yapıştırıcı ile bir dişin önüne oturtulan diş şeklinde kaplamalardır. İnce porselen parçalarından yapılırlar ve dişlerinizle şekil ve renk olarak mükemmel uyum sağlamak üzere tasarlanmışlardır, ayrıca lekelenmeye karşı dayanıklıdırlar.

Kaplama taktırdıktan sonra, diğer dişlerinizden farklı olarak tedavi gerektirmezler. Sadece etkili bir diş fırçalama ve diş ipi kullanma alışkanlığına devam edin, porselen dişleriniz -ve diğer dişleriniz de- temiz ve harika görünmeye devam edecektir.

 

 
 
 
 
 
 

Kaplama Tedavisinin Faydaları

Kaplama Tedavisinin birçok faydası bulunmaktadır, bu yüzden İstanbul’daki kaplama tedavimiz birçok hastanın tercih ettiği popüler bir seçenektir. Aşağıda sadece birkaç Kaplama tedavisinin faydasını ele aldık.

Zamanla Mükemmelleştirildi

İnsanların diğer tedavi yöntemlerine tercih etme nedenlerinden biri, kaplamaların yıllardır kullanılıyor olmasıdır ve zamanla daha da gelişmiştir. Günümüzde, bu süreç mükemmelleştirilmiş durumda ve Dentopark gibi üst düzey bir diş hekimi, veneerlerin tamamen doğal görünmesini sağlayabilir.

Minimum Müdahaleli

Kaplamalar, diş implantları gibi diğer alternatif prosedürlere göre çok daha az invaziftir. Genellikle bir miktar diş kesme gerekecektir, ancak bu uzun sürmez ve bölgeyi tamamen uyuşturmak için son derece etkili bir lokal anestezik kullanacağımızdan hiçbir şey hissetmeyeceksiniz. Kaplamalar sonrasında biraz garip hissedebilirsin, ancak birkaç gün içinde alışacaksınız.

Hızlı Uygulanması

Bazı diş tedavileri oldukça uzun sürebilir, ancak kaplamalar öyle değildir. Çoğu insan sadece üç kez diş hekimine gitmek zorundadır - bir kere danışma için ve daha sonra kaplamaların yapılması ve takılması için iki kez daha. Ek tedaviye ihtiyacınız varsa, diş hekiminiz size bilgi verecek ve her şeyi size anlatacaktır.

Uygun Fiyatlı Seçenek

Kaplamalar, hasar görmüş dişleri tamir etmek için en uygun fiyatlı çözümlerden biridir. Kaplama maliyeti kişiden kişiye değişebilir ve bu da kaplama maliyetini birkaç ay boyunca ödeyebilmenizi sağlar.

Dentopark'ta Neden Kaplama Yaptırmalısınız?

Dentopark’ı tercih etmek, eşsiz bakım ve olağanüstü sonuçlar sağlamak demektir. Dünya çapında bir profesyonel ekip ve kişiye özel tedavi ile, dönüştürücü diş ve yüz estetik tedavileri için bize güvenin. Dentopark, hak ettiğiniz gülümseme için uzmanlık, ileri teknikler ve lüks bir ortamı bir araya getiriyor.

Ekibimizle Tanışın

Doctor Name

Designation

Doctor Name

Designation

Doctor Name

Designation

Doctor Name

Designation

Kaplama Sonrası Bakımı

Düzenli ağız hijyen rutinini koru

Florürlü diş macunu kullanarak günde en az iki kez dişlerini fırçalayarak iyi ağız hijyenini koru.

Her gün diş ipi kullan.

Her gün diş aralarındaki plakları ve yiyecek artıklarını temizlemek için diş ipi kullan.

Sert cisimlere sıkıca ısırmağından kaçının.

Dolgu zararını önlemek için sert cisimlere sıkıca ısırmaktan kaçının.

Düzenli diş kontrolüne katılın.

Dolgu dolaylı uzun süre kullanımını ve optimal durumunu sağlamak için düzenli olarak diş hekimi kontrolüne gelin ve profesyonel temizlikler yaptırın.

Sıkça Sorulan Sorular

En yaygın soruların cevaplarını bulun. Kaplamalar hakkında bilmeniz gereken her şey.

Porcelain veneers are thin sheets of porcelain shaped to match your smile perfectly and placed over the front of your teeth. They are then fixed on with cement and should last for at least 10-15 years and often much longer.

Porcelain veneers from DentoPark will last you for at least 10-15 years, providing they are looked after properly. Some will even find that their porcelain veneers last a lifetime. This longevity makes the cost of porcelain veneers more than worth paying.

No, your teeth will not be ruined by porcelain veneers. In fact, the opposite is true, as your teeth will look better than ever. However, we might need to shape your existing teeth before attaching the porcelain veneers. This won’t matter, as they won’t be visible behind your fitted veneers.

No they are not. We will sometimes need to slightly reshape the tooth before attaching the veneer, but this will be done under local anesthetic, meaning you’ll feel nothing. While not painful, a new veneer can feel unusual initially, but you’ll become accustomed to it after a few days.

Porcelain veneers usually last from 10-15 years but can be a permanent addition to your mouth, providing you look after them correctly. This means you should brush daily, as well as floss. You should also make sure you attend regular appointments with your dentist, where they’ll evaluate the veneer, as well as the rest of your mouth.

 

Hasta Bakımı En Büyük Önceliğimizdir