Invisalign

70+ Google Değerlendirmesi

Dental Invisalign Nedir?

Muhtemelen Invisalign’i duymuşsunuzdur, ancak tam olarak nedir? Kısacası, bu, sıkışık veya düzensiz dişlerin sorunlarını çözmek için çok göze çarpmayan ve ağrısız bir yoludur.

Geleneksel diş tellerine ihtiyaç yoktur, bunlar etkilidir ancak çok farkedilirler. Invisalign ile, dişlerinize mükemmel uyum sağlayan saydam bir tepsi alırsınız ve bu da dişlerinizi birkaç ay içinde istenen konuma yerleştirir.

Invisalign basit ancak şaşırtıcı bir şekilde çalışır, dişlerinizi yavaş yavaş hizalar. Diş hekiminiz başlangıçta size şeffaf tepsi takacak, bu tepsi dişlerinizin üzerine geçecek ve ağzınızın belirli bölgelerine hafif bir baskı uygulayacaktır. Bu hafif baskı, dişlerinizi istenilen konumlarına yavaşça taşır.

Invisalign Faydaları

Invisalign’ın birçok avantajı vardır ve bu nedenle Türkiye’deki muayenehanemizde birçok hasta tarafından bu kadar popüler bir seçenektir. Aşağıda Diş İmplantlarının faydalarından sadece birkaçını inceledik.

Muhteşem Bir Gülüş Kazanın

Invisalign, her zaman istediğiniz gülümsemeyi elde etmek için mükemmel bir yoldur. Sonuçları neredeyse hemen görmeye başlayacak ve hedefinize sadece birkaç ay içinde ulaşabileceksiniz.

Olağanüstü Konfor

İnvisalign, teller ve braketler olmadığı için dişleri hizalamak için en konforlu yoldur. Ayrıca, braketler takılırken saatlerce diş hekiminde vakit geçirmek gerekmez.

Neredeyse Görünmez

Görünüşünüzden rahatsanız, sabit teller sizin için uygun olmayabilir. Bunun yerine, neredeyse görünmez olan İnvisalign'i tercih edin.

Rahatça Çıkarılabilir

İnvisalign tepsileri, yemek yediğinizde, dişlerinizi fırçaladığınızda ve diş ipi kullandığınızda dahil olmak üzere istediğiniz zaman çıkarılabilir. Ancak, en azından günde 20 saat boyunca takılmalıdırlar.

İnvisalign'in Sonrası Bakım

Her yemekten sonra dişlerinizi fırçalayın

Plakları yeniden yerleştirmeden önce her yemekten veya atıştırmalıktan sonra dişlerinizi fırçalayın.

Tellerinizi ılık suyla iyice durulayın

Tellerinizi çıkardığınızda bakteri veya kötü kokuların birikmesini önlemek için düzenli olarak ılık suyla iyice durulayın.

Düzenli diş hekimi ziyaretlerini sürdürün

İnvisalign tedaviniz sırasında kontroller ve temizlikler için düzenli diş hekimi ziyaretlerini sürdürün.

Diş hekimlerimizin verdiği talimatları takip edin.

Plakların ilerlemesi ve takma süresiyle ilgili olarak diş hekimlerimizin veya ortodontistinizin verdiği talimatları izleyin.

Why Have Invisalign Clear Braces At DentoPark!

Dentopark’ı seçmek benzersiz bakım ve olağanüstü sonuçlar sağlar. Dünya standartlarında profesyonellerden oluşan bir ekip ve kişiselleştirilmiş tedaviyle, dönüştürücü diş ve yüz estetiği tedavileri için bize güvenin. Dentopark, hak ettiğiniz gülümseme için, ileri teknikleri ve lüks bir ortamı birleştirir.

Ekibimizle Tanışın

Doctor Name

Designation

Doctor Name

Designation

Doctor Name

Designation

Doctor Name

Designation

Sıkça Sorulan Sorular

En sık sorulan soruların cevabını bulun. Invisalign hakkında bilmeniz gereken her şey.

The length of the treatment depends on how complex your case is. However, the average time it takes for Invisalign to straighten teeth is 12-18 months – a much shorter period of time than when using fixed braces.

While the Invisalign treatment can take a while, you will be able to see the difference after just a few weeks, which provides the motivation needed to continue with your Invisalign

Invisalign works in a simple yet highly effective way. Clear aligners gently apply pressure to specific teeth, moving them slowly into new positions. A new aligner is used each week, ensuring they fit and work perfectly with your mouth.

Once the Invisalign treatment has been finished, you must wear a retainer. This prevents your newly aligned teeth from reverting to their previous positions. Like the aligners, your retainer will also be almost invisible.

There are rarely any side effects from using Invisalign, but some people experience slight discomfort, especially when using their aligners for the first time. Some also experience a dry mouth, plus weight loss is possible, as many people eat less when wearing their aligners.

If you have any concerns about side effects from your Invisalign aligners, you should speak to your DentoPark dentist as soon as possible. They will then be able to advise on how to progress with the treatment.

For most people, Invisalign is exceptionally comfortable, although it might take a few days to become used to the aligners in your mouth. You’ll also experience no discomfort when your dentist fits the aligners.

While comfortable, you will initially feel small amounts of pressure against your teeth, disappearing as you become accustomed to the sensation. If you experience prolonged discomfort or pain, contact us as soon as possible.

Both Invisalign and fixed braces are exceptionally effective. However, Invisalign is best used for less severe issues, most notably crowding, while fixed braces are best used to remedy more complex cases.

However, in terms of aesthetics, most people agree that Invisalign is superior, as the aligners are almost invisible. Cost-wise, both treatments are generally about the same, although you will need to discuss this with a team member at DentoPArk.

Hasta Bakımı En Büyük Önceliğimizdir